Park wodny Atlantis Aquaventure i najwyższa zjeżdżalnia na świecie

Data publikacji:

Udostępnij:

Wakacje w Dubaju to nie tylko niekończący się wachlarz atrakcji, ale także nieustanne poszukiwanie schronienia przed uciążliwym upałem. Na całe szczęście na obrzeżach miasta na turystów czeka oaza chłodu, a jednocześnie świetnej zabawy – niezwykły park wodny Aquaventure.

Atlantis Aquaventure Waterpark to największy park wodny na świecie. Mało kto, planując wakacje na Bliskim Wschodzie, nie skusi się na atrakcję szczycącą się tak imponującym tytułem. Park znajduje się w Dubaju, na obrzeżach charakterystycznej palmy (The Palm Jumeirah), stworzonej ze sztucznie usypanych wysepek. Atlantis Aquaventure to jednak nie jest zwykły park wodny jakich wiele, a kraina morskich przygód, podzielona na kilka stref. Tą główną jest oczywiście pełen zjeżdżalni wodnych park atrakcji, w obrębie którego znajdzie się miejsce na relaks, dobrą zabawę i ekstremalne przeżycia dla osób w każdym wieku. Na terenie parku znajduje się także akwarium oraz tzw. Atlas Village, obszar, w którym na odkrycie czeka wiele morskich stworzeń.

Park wodny Atlantis Aquaventure

Na terenie parku znajdziecie wszystko, czego można spodziewać się po największym na świecie tego typu wodnym królestwie.

Od ekscytujących przejażdżek mrożących krew w żyłach, przez rodzinne atrakcje i strefy błogiego lenistwa, aż do placów zabaw skonstruowanych specjalnie dla najmłodszych. Tak ogromny wybór atrakcji z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających gości.

Gratka dla dzieci

Boicie się, że Wasze dzieci będą narzekać na nudę? Raczej nie ma na to szans. Cztery strefy nazwane Splashers zostały stworzone tylko i wyłącznie z myślą o odwiedzających park maluchach. Każda ze stref to oczywiście masa basenów oraz otwarte i zamknięte zjeżdżalnie dla młodszych dzieci, ale także wodne wyścigi, wiry, tory przeszkód i place zabaw. Woda tryska tam z armatek wodnych, wylewa się z wiader i znienacka spryskuje roześmiane pociechy w najmniej oczekiwanym momencie. Nic dziwnego, że tak trudno jest im wybrać ulubioną atrakcję parku.

Emocje sięgają zenitu

Park Wodny Aquaventure nie należy do tych atrakcji, które polecane są wyłącznie rodzinom z dziećmi. Nie brak tu szalonych emocji dla poszukujących adrenaliny dorosłych. Największym śmiałkom park rzuca nie lada wyzwanie – zdobyć trzy wieże pełne niespodzianek: Wieżę Posejdona, Wieżę Neptuna i Wieżę Trójzębu. Czekają tam na Was ciemne tunele, zwroty akcji, pętle, baseny z rekinami i przerażające trasy. Możecie także zaprosić swoich przyjaciół czy rodzinę na wyścig pełen szalonych zakrętów.

Atlantis Aquaventure – Park wodny inny niż wszystkie
Atlantis Aquaventure jest największym parkiem wodnym na świecie

Sporej dawki emocji dostarcza atrakcja Surf’s Up, dzięki której poczujecie się jak mistrzowie zdobywania fal, oraz Odyssey Of Terror, najwyższa na świecie zjeżdżalnia wodna. Na najbardziej odważnych czeka też najpopularniejsza zjeżdżalnia parku – Leap of Faith. Zawiążcie porządnie swój strój kąpielowy, bo ten swobodny spadek wprost do tunelu pełnego rekinów uważany jest za najstraszniejszą zjeżdżalnię Bliskiego Wschodu.

Zrelaksuj się!

Jeśli nie macie ochoty na szaleństwo, nie ma potrzeby ulegania żadnym presjom. Czas się położyć i zrelaksować, bo Atlantis Aquaventure sprzyja także błogiemu lenistwu. Skorzystać tam można z dobrodziejstw prywatnej plaży Aquaventure, a jeśli zmęczy Was piasek i gorące słońce, zanurzcie się w wodach oceanu i delektujcie niesamowitym widokiem na panoramę Dubaju.

W największym parku wodnym na świecie można doskonale odpocząć
W największym parku wodnym na świecie można doskonale odpocząć

Spokój znaleźć można także nad brzegiem krystalicznej laguny, otoczonej bujnymi, tropikalnymi ogrodami. Szukacie jeszcze innego doświadczenia? W takim razie zapomnijcie o wszelkich troskach, wskoczcie na ponton i dajcie się ponieść prądom leniwej rzeki.

Natura (dosłownie) na wyciągnięcie ręki

The Lost Chambers Aquarium

Na pewno wielu z Was z atrakcji parku wodnego mogłoby korzystać przez cały dzień. Dla tych, którzy chcą jednak na chwilę odpocząć od wodnego szaleństwa, Atlantis Aquaventure przygotowało coś specjalnego. Stojące na terenie parku akwarium opiekuje się aż 65 000 morskich żyjątek, a jego największy zbiornik ma pojemność aż 11 milionów litrów.

Przy parku wodnym Aquaventure znajduje się także sporych rozmiarów akwarium
Przy parku wodnym Aquaventure znajduje się także sporych rozmiarów akwarium

Mieszkają tam rekiny i płaszczki, a obok nich urocze błazenki i inne kolorowe rybki. Ale ten obiekt oferuje o wiele więcej niż możliwość oglądania podwodnego życia. Możecie odkryć podmorskie artefakty w specjalnych komnatach, odwiedzić szpital dla ryb, nakarmić podopiecznych tego miejsca, a nawet uczestniczyć w zajęciach jogi albo leczniczej sesji medytacji dźwiękowej w otoczeniu morskich zwierząt.

Atlas Village

Na mapie Atlantis Aquaventure znajdziecie także strefę nazwaną Atlas Village. Na próżno szukać tam zjeżdżalni, ale rozrywek nie brakuje. To specjalne miejsce pozwalające na niezwykle bliskie spotkanie z morskimi mieszkańcami. Żyjące w lagunie delfiny i lwy morskie można poznać, oglądając je z brzegu zbiornika albo zbliżyć się do nich jeszcze bardziej, zanurzając się w wodzie.

Podczas każdego takiego doświadczenia dowiecie się także wielu ciekawostek na temat anatomii tych zwierząt, ich zachowania i trybu życia. Królestwo delfinów, Dolphin Bay, swoim gościom daje także możliwość pływania kajakiem w towarzystwie morskich ssaków albo spotkania ze specjalistą od delfinów, który zdradza wszelkie szczegóły dotyczące opieki nad tymi zabawnymi stworzeniami.

Alternatywne spotkanie z delfinami

Spotkanie z delfinami to dla wielu ogromne przeżycie, a może nawet spełnienie małego marzenia. Oglądanie zwierząt w tego typu parku jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na zbliżenie się do nich, ale musimy mieć świadomość, że mieszkające w takich warunkach stworzenia mogą być narażone na ogromny i niepotrzebny stres. Dużo bardziej etyczną i satysfakcjonującą opcją jest oglądanie beztroskich delfinów w ich środowisku naturalnym.

Będąc w Dubaju, można skorzystać na przykład z całodniowej wycieczki na magiczny półwysep Musandam. W tego typu rejsach zwykle uczestniczą także specjaliści od morskiego życia, którzy chętnie dzielą się ciekawostkami i obserwacjami z całą grupą (bilety na tego typu rejs możesz kupić tutaj). Inne rozwiązanie to wycieczka na wybrzeże emiratu Fujairah, gdzie podwodne życie możecie oglądać przez specjalne okulary, nurkując wśród żółwi, rafy koralowej i innych morskich żyjątek. Wycieczki do Fujairah możesz zarezerwować online w serwisie GetYourGuide.

Inne atrakcje parku

Spodziewaliście się, że to już koniec atrakcji Atlantis Aquaventure? To miejsce ma jeszcze niejednego asa w rękawie. Jakby emocji było mało, przy plaży Aquaventure udać się można do punktu Watersports Hut, by znaleźć nową, sportową pasję. Spróbujecie tam szeregu niezmotoryzowanych i zmotoryzowanych sportów wodnych, od kajaków, motorówek czy paddleboardów aż do nieco rzadziej spotykanych flyboardów czy seabobów.

Park Aquaventure to świetne miejsce, by spróbować ekstremalnych sportów wodnych
Park Aquaventure to świetne miejsce, by spróbować ekstremalnych sportów wodnych

Park każdemu daje także szansę na przeżycie niezwykłej podwodnej przygody, zapewniając świetne warunki do nurkowania. Pod powierzchnię wody zanurzyć się mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Wcześniejsze doświadczenie w tego typu aktywnościach nie ma tam żadnego znaczenia, bo nowicjusze również mogą spróbować swoich sił. Wybrać możecie nurkowanie z rekinami albo płaszczkami, snorkeling albo nurkowanie z akwalungiem, a jeśli podwodny świat Was w sobie rozkocha, możecie także przejść kurs nurkowania głębinowego i otrzymać specjalny certyfikat.

Warto mieć świadomość istnienia organizowanych przez park atrakcji, ale jeśli to właśnie to doświadczenie Was zainteresowało, rozważcie też kursy nurkowania prowadzone na otwartym morzu. W Dubaju całkiem łatwo je znaleźć. Mimo braku gwarancji obcowania z konkretnymi gatunkami, to dużo bardziej autentyczne doznanie niż oglądanie trzymanych w basenie podopiecznych.

Planowanie wizyty w Atlantis Aquaventure

Wejściówkę do Atlantis Aquaventure najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Możecie to zrobić na przykład za pośrednictwem serwisu GetYourGuide. Wcześniejszy zakup biletów jest o tyle korzystny, że pozwala on na bezpośrednie wejście na teren obiektu bez konieczności czekania w kolejce do kasy. Podczas zakupu pamiętać trzeba, że zwykły dzienny karnet wejścia do parku wodnego nie obejmuje wstępu akwarium ani spotkań z delfinami czy lwami wodnymi. Dodatkowo płatne są także szafki do przechowywania, leżaki czy plażowe kabiny.

Jeśli szukacie ułatwienia w zorganizowaniu Waszego pobytu w aquaparku, koniecznie zaopatrzcie się w mapę obiektu. Można ją pobrać ze strony internetowej parku, ale jeszcze bardziej przydatna będzie aplikacja Aquaband+. Nie tylko nie pozwoli Wam się ona zgubić. Pokaże Wam także rzeczywisty czas oczekiwania na wejście na każdą z atrakcji, podpowie w którym miejscu parku znajdują się Wasi towarzysze, a także ułatwi płatności w restauracjach czy sklepikach.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Atlantis Aquaventure najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Atlantis The Palm – Crescent Rd – Dubai – Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Godziny otwarcia: od środy do poniedziałku w godz 9:45-18:30. We wtorki park jest nieczynny.
  • Kup bilety na GetYourGuide

Atlantis Aquaventure na mapie

Odkryj ciekawe miejsca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Klaudia Komadowska
Klaudia Komadowska
Zaczęło się od kilku hiszpańskich słówek, a skończyło na bezgranicznej miłości do świata hiszpańskojęzycznego. Tak po prostu. Im więcej wiedziałam i poznawałam, tym więcej szczęścia mi to dawało. I nadal daje. A bujna wyobraźnia i artystyczna dusza pozwoliły mi w końcu wierzyć, że płynie we mnie sporo latynoskiej krwi.

Zobacz również

Akropol – Najsłynniejszy zabytek starożytnej Grecji

Poznajcie miejsce, z którym związane są najsłynniejsze mity starożytnych Aten, największe święta religijne, najwcześniejsze kulty i kilka decydujących...

Statua Wolności – Symbol wolności i ikona nowojorskiego horyzontu

Ten pomnik to symbol Stanów Zjednoczonych, Nowego Jorku, wolności i dążenia do spełnienia marzeń. Jego ikoniczna forma znana...

Dubai Frame – Największa na świecie ramka na zdjęcia

Dubaj to niekwestionowany lider w przekraczaniu wszelkich granic architektury. Znajdziecie tam nie tylko najwyższy budynek świata, bijący rekordy...

Delfy – Duchowe centrum starożytnej Grecji

Czy starożytni Grecy korzystali z usług wróżki? Typowej wróżki może nie mieli, ale o swoich przyszłych losach też...